Кононенко, Ільєнко, Дубінський та Романюк – кому там пороблено у 94му окрузі?

Сергій Фурса, інвестиційний банкір та блогер, який часто дописує на політичні теми,  11 червня 2019 у Фейсбук заявив: «Если в мире есть врата ада, то они точно недалеко от Обухова. Иначе как было бы возможно, что там в депутаты одновременно идут Кононенко, Дубинский и Мосийчук.»

На саркастичну заяву відреагувало понад 1200 чоловік.  «Як кажуть люди на Обухівщині та Васильківщині, «нашому округу давно пороблено» ,так прокоментувала цей пост Ірина Садовська, заступник Міністра юстиції. Чи дійсно 94-тому пороблено? Адже на позачергових парламентських виборах, які відбудуться 21 липня поточного року, цей округ претендує на звання найскандальнішого.

«Округ Кононенка»

Ще за президенства Віктора Януковича виборчий округ № 94  «прославився» на всю Україну. Коли у 2012 році в ньому найдовше рахували голоси. Потім з’ясувалося, що перемогу отримав Віктор Романюк, а не одіозна Тетяна Засуха. Але за рішенням суду не були враховані 30 тисяч голосів виборців. Згодом проти опозиціонера Романюка порушили кримінальну справу, і йому довелося переховуватися за кордоном. А ЦВК взагалі вирішила не встановлювати результати виборів на окрузі. Після Революції Гідності Віктор Романюк таки став народним обранцем, але складається враження, що вроки з 94 округу ніхто так і не зняв. Адже за Петра Порошенка його облюбовав Ігор Кононенко, фігурант кримінальних справ та корупційних скандалів. Поза очі його часто називали «правою рукою» п’ятого президента. Відтак 94 виборчий округ нарекли «округом Кононенко»! «Сьогодні подав документи в ЦВК. Більше 3 років ми пліч-о-пліч працюємо на Васильківщині та Обухівщині з місцевими громадами. Разом будуємо школи, дороги, лікарні, стадіони та басейни. Багато вже зроблено. Ще більше розпочато. Ми запустили енергію змін і попереду нас чекають справжні перетворення», — заявив Ігор Кононенко після реєстрації кандидатом у народні депутати у 94 окрузі. Однак його конкуренти звинуватили у скритому підкупі виборців. Але не з власної кишені. Мова про несправедливий розподіл субвенцій та бюджетних коштів, які вибивав пан Кононенко для свого округу. Точніше для своєї перемоги. «Можемо підсумувати, що сума коштів для піару Кононенка дорівнює 197,64 млн грн – майже половині коштів президентської кампанії Петра Порошенка»,  — резюмувала журналіст-розслідувач Оксана Ставнійчук.

У кого більше або про рейтинги у поробленому окрузі

На думку ЗМІ та звичайних виборців 94 округу головні конкуренти Ігоря Кононенка — Олександр Дубінський, Лариса Ільєнко, Ігор Мосійчук та Віктор Романюк . Усвідомлюючи конкуренцію, деякі кандидати та їх команди почали мірятися рейтингами за принципом – у кого більше. Наприклад, УНІАН оприлюднило дані компанії «Актив груп». Вона, після  соціологічного опитування, дійшла висновку, що фаворит передвиборчих перегонів – Олександр Дубинський із 34,7%. А його найближчі конкуренти Лариса Ільєнко та Ігор Кононенко, за яких начебто готові проголосувати по 7% виборців. Але чи можна вірити таким опитуванням, якщо ні для кого не секрет   — УНІАН так само як і соціологічна компанія «Актив груп» наближені до Ігоря Коломойського. До речі, офіційного роботодавця скандального журналіста і новоспеченого кандидата Олександра Дубинського. Ігор Кононенко теж не пасе задніх і хизується неабияк своїми рейтингами. Він переконаний, що  йому симпатизують 24,6% виборців округу! Олександру Дубинському 13,1%, а Віктору Романюку лише 2,3%. Чи можна довіряти цим рейтингам які він отримав від Центру «SOCIS»? Дійсно, соціологічної компанія «SOCIS» одна із найавторитетніших в Україні. Але її також неодноразову звинувачували у маніпуляціях на користь Леоніда Кучми та Віктора Януковича. Варто зазначити, що співзасновник Центру «SOCIS» — Ігор Гринів, який очолював виборчі кампанії Петра Порошенка. Тобто, конфлікт інтересів тут очевидний. Але у кого більше, це просто дитячі забави таких собі альфа-кандидатів, які готові на все заради крісла у Верховній Раді. Адже виборців багатостраждального 94 округу почали атакувати  клони.

 

Атака клонів?

Окрім  топ-п’ятірки лідерів серед кандидатів на крісло у Верховну Раду є навіть – Голобородько, який напевне мріє про лаври серіального Голобородька.  А далі вже починається передвиборча клініка… У виборчих списках можна побачити аж чотири Дубинських! Самовисуванців: Вадима Володимировича, Максима Миколайовича, Олексія Петровича і представник партії  «Слуга народу» та журналіста каналу Коломойського -  Олександра Анатолійовича. Але це ще не все! Можна побачити навіть  три з половиною (!) Кононенка: Артура Романовича, Ігоря Віталійовича і Олександра Олександровича і Олексія Федоровича Кононко. Адже виборець, особливо пенсіонери, зможуть легко сплутати  у довгих списках кандидатів прізвище Кононенко і Кононко? Тому можна говорити про три з половиною Кононенка сміливо!  Складається враження, що кандидати та їх команди не пошкодували грошей на клонів. Хоча в «атаці клонів» підозрюють нинішнього нардепа 94 округу — Віктора Романюка. Час розставить всі точки над «І». Характерно, що клонів немає з прізвищем  Ільєнко та Мосійчук. 

Але зважаючи на реалії особливостей виборчої кампанії у «поробленому окрузі» з їх результатами теж може бути щось «пороблено».  З іншого боку, ставка на не брудну гру у передвиборчій кампанії – єдиний шанс зняти вроки з 94 виборчого округу.

 

ТОП новости

Вход

Меню пользователя